5 ערוצי יוטיוב ללימוד אנגלית שאתם חייבים להכיר

בפוסט הזה, נדבר על אחד מהכלים החזקים ביותר שיש היום ללימוד אנגלית, שמשום מה לא מספיק ישראלים משתמשים בו עדיין נכון, וזה יוטיוב.

היום יש פשוט המון ערוצי יוטיוב ללימוד אנגלית ברמה גבוהה מאוד שבעזרתם תוכלו לשפר את יכולות ההאזנה שלכם באנגלית, תוכלו ללמוד עוד טכניקות שיקלו על הלמידה שלכם ואף ליצור קשר עם אנשים כמוכם שלומדים אנגלית ולתקשר איתם.

לכן בפוסט הבא אמליץ על חמישה ערוצי יוטיוב ללימוד אנגלית שאני נתקלתי בהם במהלך השנים ושאני חושב שהם מעולים ולאחר מכן אסביר כמה דברים נוספים שישפרו את חווית לימוד האנגלית שלכם עם יוטיוב.

רשימת ערוצי יוטיוב ללימוד אנגלית:

Speak English With Vanessa

מדובר בערוץ יוטיוב מצוין ללימוד אנגלית שבו תלמדו כל מיני מילים וביטויים נפוצים, המון טיפים פרקטיים איך לשפר את הלמידה שלכם ועוד.

בערוץ יש באמת הרבה תכנים מעולים והרבה רעיונות יצירתיים עם חשיבה מחוץ לקופסא איך ללמוד ולהשתפר באנגלית. הערוץ מקיף מאוד ומכסה בערך כל נושא אפשרי שקשור ללימוד אנגלית מכל הזוויות השונות.

בנוסף, מי שמובילה את הערוץ, מדברת מאוד ברור. היא לא ממהרת והסאונד של הדיבור הוא באיכות מעולה. לכן, זה ערוץ שמתאים גם למתחילים שקשה להם להבין אנגלית מהירה.

אני אישית גם אוהב את האנרגיות שלה וחושב שזה חשוב לא פחות מהתוכן של הערוץ עצמו. כי אם מי שמעביר את התוכן לא יודע להעביר אותו בצורה טובה ומהנה, זה לא נותן כלום.

אבל כאן, התוכן מועבר בצורה קלילה וכיפית, כאילו אתם לא בשיעור בכלל אלא בשיחה עם חבר או חברה שמספרים לכם או מלמדים אתכם משהו חדש.

למי הערוץ מתאים: בעיקר למתחילים ורמה בינונית, אם כי גם אנשים ברמה מתקדמת יכולים למצוא שם תכנים מעניינים.

Oxford Online English

בערוץ הזה תמצאו המון שיעורים וטיפים בנושא השפה האנגלית. בין אם חוקי דקדוק, טיפים איך לדבר טוב יותר, לכתוב טוב יותר ועוד.

הערוץ טוב, ומקצועי מאוד. התוכן כאן מועבר יותר כסוג של שיעור, ופחות בצורת שיחה כיפית כמו בערוץ הקודם, אבל זה עדיין ערוץ מעולה ומקצועי מאוד שתוכלו ללמוד ממנו המון.

בנוסף, המנחים כאן כולם בריטים, אז זה טוב למי שרוצה להתרגל לשמוע ולהבין מבטא בריטי. הם מדברים לאט וברור ואפילו שזה מבטא בריטי, קל להבין אותם. בקיצור, ערוץ מעולה למי שרוצה ללמוד את השפה האנגלית.

למי הערוץ מתאים: בגדול, לכולם. יש פה תוכן מעולה למתחילים, לרמה בינונית וגם טיפים מעניינים למתקדמים.

BBC Learning English

ערוץ ללימוד אנגלית שמועבר על ידי מגוון רחב של אנשים מרשת BBC המפורסמת.

מה שטוב בערוץ, זה שמכסים בו נושאי שיחה שונים ומגוונים באנגלית, כמו מדע, פוליטיקה, חיי היומיום ועוד. לכן זה ערוץ מצוין למי שרוצה להרחיב את אוצר המילים שלו במגוון רחב של תחומים בשפה האנגלית.

בנוסף, תוכלו למצוא בערוץ טיפים על שיפור הגייה, ביטויים וסלנגים ששגורים בשפה האנגלית אצל אמריקאים, ועוד.

למי הערוץ מתאים: לדעתי, הוא מתאים לכל הרמות אבל צריך לדעת לסנן את התוכן ולראות מה מתאים למי מאחר ויש הרבה סרטונים שלא יתאימו למתחילים. אבל אם לחפש היטב, אז אפשר למצוא תכנים טובים גם למתחילים.

VOA Learning English

ערוץ חמוד מאוד שמטרתו ללמד אתכם אנגלית בעזרת כל מיני דיאלוגים שהם בונים בין אנשים על מגוון רחב של נושאים.

מי שמעביר את הדיאלוגים האלה הם מורים לאנגלית, אז הדיקציה שלהם ברורה וקל יחסית לעקוב אחרי מה שהם אומרים.

בנוסף, הערוץ מעולה למי שקל לו ללמוד דברים חדשים ויזואלית בעזרת ראייה שכן בזמן השיחות בסרטונים, מתחלפות תמונות או סרטונים שממחישים את המילים שעליהם מדברים.

בדרך הזאת, תוכלו לקשר מילים חדשות שתחשפו אליהן לעצמים הוויזואליים שאותם אתם רואים.

למי הערוץ מתאים: במיוחד למתחילים ולרמה בינונית. למי שרוצה להרחיב אוצר מילים ולמי שלומד טוב ויזואלית. אבל אם אתם מחפשים יותר טיפים פרקטיים ורעיונות לשיפור האנגלית ופחות לשמוע דיאלוגים באנגלית, לכו לערוצים האחרים למעלה.

Linguamarina

עוד ערוץ מצוין ללימוד אנגלית שעוסק גם בדברים אחרים מעבר, כמו פיתוח עצמי, פיתוח עסק באינטרנט ועוד. הערוץ מועבר על ידי מישהי שאנגלית לא הייתה השפה הראשונה שלה, אבל שכיום מדברת ברמה של שפת אם כמעט ללא שום מבטא.

לדעתי, זה יכול לתת לכולם השראה להבין לאיזה רמה של אנגלית אפשר להגיע אם רוצים מספיק, גם אם זאת לא שפת האם שלנו.

בערוץ יש המון טיפים פרקטיים לשיפור האנגלית, כל מיני ביטויים מעניינים באנגלית ששווה להכיר בשביל להעלות את הרמה שלכם באנגלית, טעויות קלאסיות שצריך להימנע מהן ועוד.

הערוץ הזה מצוין למי שרוצה להעלות את רמת האנגלית שלו כמה שיותר קרוב לרמת שפת אם או לפחות לרמה גבוהה יותר. בעצם, למי שרוצה באמת להישמע כמה שיותר כמו אמריקאי ולהימנע מהטעויות הקלאסיות שעושה מי שלא דובר אנגלית ברמה של שפת אם.

למי הערוץ מתאים: לרמה בינונית ולרמה מתקדמת. בנוסף, למי שאוהב תוכן גם בנושאים אחרים, כמו פיתוח עצמי, פיתוח עסקי ועוד.

איך ללמוד אנגלית נכון עם יוטיוב

כמו שהבטחתי למעלה, מעבר לרשימת חמשת ערוצי היוטיוב שאני ממליץ עליהם לילמוד אנגלית, אתן לכם כמה טיפים נוספים איך להשתמש ביוטיוב נכון ללימוד אנגלית.

תלמדו מיוטיוב לא רק מערוצים ללימוד אנגלית

מעבר לחמשת הערוצים שהמלצתי עליהם, כדאי לכם מאוד להתחיל לצפות ביוטיוב כמה שיותר בשפה האנגלית בכל נושא שמעניין אתכם ויש לזה שתי סיבות עיקריות.

הסיבה הראשונה היא, שזה יגרום לכם להיות חשופים הרבה יותר לשפה האנגלית, מה שכבר ישפר אותה משמעותית כמו שהסברתי על זה כאן.

והסיבה השנייה היא, שיש היום המון תוכן איכותי ביוטיוב באנגלית שהרבה פעמים אנחנו פשוט מפספסים. לכן, בפעם הבאה שאתם צריכים למצוא מידע לגבי משהו, במקום ללכת לגוגל ולכתוב את מה שאתם צריכים בעברית, תכנסו ליוטיוב ותחפשו באנגלית מידע על מה שאתם צריכים.

אתם תופתעו לגלות שהרבה פעמים תקבלו מידע הרבה יותר מעמיק, שגם יהיה מועבר בצורה ויזואלית של סרטון ולא רק בצורה של טקסט רגיל.

תיעזרו בכתוביות

למקרה שאתם עוד לא יודעים, ליוטיוב יש אופציה להוסיף כתוביות בשפה האנגלית כמעט לכל סרטון באנגלית. לא תמיד הכתוביות יהיו מדויקות במאה אחוז, אבל בסך הכול הם עושים עבודה לא רעה.

בהנחה ועדיין קשה לכם לקלוט מה אומרים באנגלית, אז לראות כל סרטון ביוטיוב באשר הוא עם כתוביות, יקל עליכם מאוד. זה ישפר את יכולות השמיעה שלכם בשפה האנגלית מאחר וסוף סוף תוכלו להבין מה המשמעות של מה ששמעתם, והמוח שלכם יתחיל לזכור איך לקלוט צלילים ומבטאים שונים באנגלית טוב יותר.

אם ממש קשה לכם אז תאטו את הסרטון

ליוטיוב יש פונקציה מצוינת שבעזרתה תוכלו לשלוט על מהירות הסרטון ולהאט אותו במידת הצורך. וזה פשוט מצוין במקרה ומי שאתם רואים מדבר מהר מידי ואתם לא מצליחים לקלוט אותו.

לכן פשוט תאטו את הסרטון, ואתם תראו שאתם מצליחים לקלוט הרבה יותר מילים. לאחר מכן, תוכלו לראות את הסרטון שוב פעם במהירות רגילה כדי לא להתרגל להבין אנשים רק כשהם מדברים לאט.

למתקדמים – תגדילו את מהירות הסרטון

למי שכבר מבין אנגלית טוב משמיעה, אפשר לעשות את הפעולה ההפוכה מהטיפ הקודם וניתן להגדיל מעט את המהירות של הסרטון.

זה גם יחסוך לכם זמן מסך ותוכלו לצפות ביותר תוכן בפחות זמן, וזה גם ישפר את כישורי השמיעה שלכם וירגיל אתכם לשמוע ולהבין אנגלית גם מאנשים שמדברים מהר.

אני מקווה שנהניתם מהפוסט, שלמדתם ממנו ושתתחילו לשלב את יוטיוב בלמידה שלכם של השפה האנגלית בצורה הנכונה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *