מבטא באנגלית – המדריך המלא לשיפור המבטא באנגלית

נמאס לכם לדבר במבטא ישראלי כבד ואתם רוצים לדעת איך אפשר לשפר את המבטא באנגלית? אז הגעתם למקום הנכון!

בתור מישהו שעבד המון על שיפור המבטא שלו באנגלית בגלל שזה פגע בביטחון העצמי שלי ופגע בתוצאות שלי בעבודה, יש לי הרבה מה להגיד על הנושא והמון טיפים פרקטיים שאני יודע שיעזרו לכם בדיוק כמו שהם עזרו לי.

עם זאת, חשוב לי לציין שאין באמת שום נוסחת קסם איך לשפר את המבטא באנגלית ושכל הטיפים והעקרונות שרשומים כאן לא יהיו שווים כלום אם לא תיישמו אותם ואם לא תעבדו קשה. לכן, קראו הכל ביסודיות, ורוצו לעבוד ולשפר את המבטא שלכם באנגלית לאחר מכן!

תלמדו איך לבטא נכון צלילים קשים באנגלית

בשביל להצליח לשפר את המבטא באנגלית, אתם חייבים ללמוד איך לבטא נכון את כל הצלילים השונים בשפה האנגלית.

כשנרשמתי לתוכנית מיוחדת לשיפור המבטא שלי באנגלית(שאזכיר אותה בהמשך), הבנתי שכמעט כל צליל באנגלית, מבטאים אחרת לגמרי מאשר בעברית.

ולכן, כדי באמת להפוך את המבטא שלנו להיות דומה כמה שיותר למבטא של אמריקאים, אנחנו חייבים לעבוד על כל צליל בנפרד וללמוד לבטא אותו נכון, בדיוק כמו שהם עושים את זה.

אני לא אתחיל לעבור בפוסט הזה על כל צליל, כי זה יהפוך לספר במקום לפוסט. אבל כן אסביר על שני צלילים שנחשבים לקשים במיוחד:

R באנגלית בתחילת משפט:

R זה כמובן אחד מהצלילים הכי קשים לביטוי נכון בשפה האנגלית לכל מי שזאת לא שפת האם שלו, והסיבה לזה היא שבעברית, האות “ר”, מבוטאת מהגרון.

אבל, אנגלית זאת לא שפה גרונית כמו עברית ולכן הצורה שבה מבטאים את הצליל R היא שונה לגמרי והיא מסתמכת בעיקר על הלשון.

מה שצריך לעשות, זה לגלגל את הלשון טיפה למעלה, ככה שהיא תצביע לעבר החך שלכם, אבל לא תיגע בו.

ואז, כשאתם אומרים את הצליל R, אתם אמורים ממש להרגיש ויברציות קטנות ואמורים להרגיש את האוויר יוצא משם החוצה. זה קצת מזכיר את הצליל שפיראטים עושים (Rrrr)

הבעיה העיקרית היא, שישראלים לא רגילים לזה ומוציאים את הצליל R מהגרון, או שבולעים אותו לגמרי כדי להסוות את ה”ר” הגרונית ואז זה נשמע כמו “W”.

למשל, המילה Right, יכולה להישמע כמו המילה White. ולכן, חשוב לתרגל את הצליל הזה כמה שיותר ממש כמו שאסביר בהמשך.

הצליל TH:

עוד צליל בעייתי שקשה לישראלים זה הצליל TH, שהרבה פעמים מבוטא לא נכון. למשל, המילה The, מבוטאת הרבה פעמים כמו De. ומילים כמו Theater, יבוטאו כמו Teater במקום.

וגם כאן, המפתח הוא הלשון שלכם. את הלשון צריך למקם בין השיניים העליונות לתחתונות שלכם ככה שהיא תבלוט מעט כלפי חוץ.

וכשאתם אומרים את הצליל עצמו, אתם צריכים ללחוץ מעט את הלשון כלפי השיניים שלכם, ואז לשחרר. ובזמן שחרור הלשון, הצליל עצמו יוצא כלפי חוץ.

קצת קשה להסביר בכתב באופן מדויק איך לבטא את הצלילים האלה. אבל הנה סדרת סרטונים של מישהי ישראלית (או לפחות גם דוברת עברית) שבהן היא מסבירה על שני הצלילים האלה ועל עוד כמה צלילים חשובים אחרים.

קחו בחשבון, שהיא מסבירה רק על חלק מהצלילים, ומי שבאמת רוצה לקחת את זה ברצינות, לרדת לפרטים ולהפוך את המבטא שלו לכמה שיותר אמריקאי, אני ממליץ להצטרף לתוכנית הזאת.

שם ממש יורדים אתכם לפרטי פרטים ועוברים אתכם על כל הצלילים שיש מאחר ואתם תופתעו לגלות שברוב המוחלט של הצלילים, הלשון והפה ממוקמים אחרת מאשר בעברית.

אסביר על התוכנית קצת יותר לעומק בהמשך מאחר ואני גם נעזרתי בה והיא באמת עזרה לי להרגיש שינוי.

תזיזו את הפה שלכם יותר ממה שאתם רגילים

יש שפות, כמו למשל עברית ורוסית, שבהן בשביל לבטא את הצלילים של השפה, אין צורך להזיז יותר מידי את הפה ואפשר לדבר באופן יחסי עם פה סגור.

אבל, בשביל להצליח לבטא את עצמכם כמו שצריך בשפה האנגלית, כדאי שתתרגלו להזיז את הפה שלכם ולפתוח אותו כמה שיותר, כי אחרת מה שאתם אומרים פשוט לא יהיה ברור.

אם אני אחסום לצורך העניין חצי מהפה שלכם, הצלילים שהוא יפיק יהיו הרבה יותר קהים, ממש כמו שיקרה אם אחסום חצי מהפתח של כלי נשיפה למשל.

הסיבה לזה שבאנגלית קשה יותר לדבר עם פה סגור, היא שכל ההברות הן הרבה יותר מוקצנות ומודגשות, ולכן זה הכרחי להזיז את הפה יותר בשביל להתבטא כמו שצריך.

אם לא תזיזו מספיק את השפתיים, הלסת והלשון אז אנשים לא יבינו אתכם כמו שצריך ויחשבו שאתם ממלמלים. לכן חשוב שתשימו לזה לב כשאתם מדברים בשפה האנגלית.

בשביל לראות דוגמא שממחישה את זה טוב יותר, תוכלו להכנס לסרטון הזה.  

תלמדו כמה שיותר טעויות נפוצות בהגייה

בניגוד להרבה שפות אחרות, באנגלית המילים לא תמיד נשמעות באותה הצורה שבה כותבים אותן. ובשילוב העובדה שבבית הספר לא עובדים איתנו על הגייה נכונה של המילים, זה גורר המון טעויות.

הדרך הכי טובה למנוע את זה, היא כמובן לשים לב להגייה של מילים כבר מההתחלה וללמוד אותה ביחד עם שאר הדברים שאנחנו לומדים בשפה האנגלית.

אבל דרך נפלאה נוספת היא פשוט להכיר ולעבור על כמה שיותר טעויות נפוצות בהגייה בשפה האנגלית. הנה סרטון טוב שתוכלו להתחיל ממנו.

תקשיבו שם לכל המילים ותעברו עליהן. ולאחר מכן תרשמו לכם על דף את כל המילים שאתם הייתם הוגים שם לא נכון עד עכשיו. ולבסוף, תעברו על המילים הללו מפעם לפעם כדי לבטא שאתם זוכרים איך לבטא אותן נכון.

במקביל, תמשיכו כמובן לחפש מילים נוספות נפוצות שידוע שלא הוגים אותן נכון ותוסיפו חלק מהן לרשימה שלכם.

תשתמשו במראה ושימו לב לפה וללשון שלכם

כבר הזכרתי קצת קודם את החשיבות שבמיקום הלשון שלנו בצלילים R, וTH. אבל למעשה, המיקום של הלשון הוא קריטי מאוד בכל צליל באשר הוא בשפה האנגלית.

לכן, חשוב מאוד לשים לב ללשון שלכם ותמיד להיות מודעים אליה כשאתם מדברים בשפה האנגלית. מעבר לזה, חשוב להיות מודעים לפה שלכם ובפרט לשפתיים שלכם.

בצליל R למשל, השפתיים שלכם צריכות להיות טיפה מעוגלות כלפי חוץ כשאתם אומרים אותו. דרך טובה לבדוק את זה, היא לשם את האצבע שלכם על השפתיים כאילו אתם אומרים שששש... למישהו כמו בתמונה הזאת:

ואז, כשאתם אומרים את הצליל R, תבדקו האם השפתיים שלכם הולכות טיפה קדימה. ואם כן, אז אתם כנראה עושים עבודה טובה.

דרך נוספת ומומלצת מאוד לשפר את המבטא שלכם באנגלית היא לתרגל המון מול המראה. אני עשיתי את זה בילדות כשעבדתי על המבטא שלי בעברית(כי השפה הראשונה שלמדתי הייתה רוסית) ועשיתי את זה שוב אחרי שנים כשהייתי צריך לשפר את המבטא שלי באנגלית בשביל העבודה שעבדתי בה.

עבודה מול המראה זה פשוט כלי מדהים כי אתם יכולים לראות בדיוק איפה ממוקמים חלקי הפנים שלכם ועד כמה זה דומה או שונה מהצורה שבה נראות הפנים של מי שאנגלית היא שפת האם שלו כשהו מדבר.

תאטו, אין לאן למהר

גם אם זה נשמע לכם כאילו אמריקאים מדברים מהר וממש משלבים ומחברים מילים כשהם מדברים ואתם גם רוצים לעשות את זה, כדאי לחכות עם זה בהתחלה.

הסיבה היא, שאם תתמקדו בלדבר מהר, אתם תשכחו משאר העקרונות החשובים שהזכרנו קודם ושנזכיר עוד בהמשך. עקרונות כמו מקצב השפה, מיקום הלשון שלכם, הגייה נכונה של מילים ועוד.

עם הזמן, כשתשפרו את ההגייה שלכם והלשון שלכם תתמקד אוטומטית איפה שהיא צריכה להיות בכל צליל, אז אפשר להתחיל להגביר את הקצב.

אבל לפני כן, חשוב לחזק את היסודות כדי שלא יחשבו שאתם סתם בולעים מילים ומדברים מהר ולא ברור.

תבחרו ותתמקדו בדיאלקט אחד באנגלית

האם אתם רוצים להישמע כמו אמריקאים כשאתם מדברים באנגלית? או אולי כמו בריטיים, קנדיים או אוסטרליים?

יש אינספור דיאלקטים שונים ומבטאים שונים בשפה האנגלית, ולכן חשוב שתחליטו מראש על איזה מבטא באנגלית אתם עובדים.

רוב הישראלים יעדיפו כנראה מבטא אמריקאי וחלק אולי בריטי, רק חשוב שתבחרו משהו ותתמקדו בו.

הסיבה לזה היא כמובן שיש הרבה הבדלים בין הדיאלקטים. אם ניקח למשל אנגלית בריטית אל מול אנגלית אמריקאית, נמצא הרבה הבדלים באוצר המילים, בהגייה של מילים ואפילו במבטא עצמו.

באנגלית אמריקאית, R בסוף מילה מאוד מורגשת בעוד שבאנגלית בריטית בולעים אותה כמעט לחלוטין. בנוסף, האות T, בין שתי אותיות ניקוד באנגלית אמריקאית מבוטאת הרבה פעמים כמעט כמו D בעוד שבאנגלית בריטית זה נשאר פשוט T.

דוגמא קלאסית למילה שמדגימה את ההבדלים האלה זאת המילה Water, שמבטאים אותה שונה לחלוטין בכל אחד מהדיאלקטים כמו שתוכלו לראות כאן.  

יש גם הבדלים נוספים, כמו מילים שונות לחלוטין (למשל, משאית באנגלית אמריקאית זה Truck, בעוד שבריטים יגידו Lorry). יש עוד המון הבדלים גם בהגייה של מילים מסוימות שנשמעות פשוט שונה בכל שפה ולכן חשוב שתסגרו מראש על המבטא שאתם מתרגלים.

אחרי שתסגרו על זה, תזכרו להקשיב וללמוד מאנשים שמדברים בדיאלקט שאתם רוצים ללמוד כדי לא לבלבל את עצמכם ולא להעמיס על עצמכם סתם. בסעיף הבא נתמקד בלמידה בעזרת קשב קצת יותר.

תלמדו להקשיב נכון וחכם

ככלל, לפני שאנחנו לומדים לדבר בשפה חדשה, אנחנו צריכים ללמוד קודם כל להבין אותה ולפתח את כישורי ההאזנה שלנו. אותו הדבר קורה גם כשאנחנו רוצים לשפר את המבטא שלנו ואת ההגייה שלנו בשפה האנגלית.

אבל בשביל לעשות את זה נכון, אתם צריכים ללמוד להקשיב חכם וממוקד לשפה האנגלית.

לכן, שימו לב לדגשים הבאים:

 • בסרטים וסדרות, שימו לב לצורה שבה אנשים מזיזים את הפה כשהם מדברים.
 • שימו לב לטונציה של דוברי השפה האנגלית. בכל שפה הטונציה היא שונה ומילים אחרות מודגשות. (עוד על זה בהמשך)
 • תתמקדו בצורה שבה כל מילה מבוטאת ותחזרו אחרי הדברים בקול כמה שיותר.
 • שימו לב לדקויות קטנות שבהגייה בין מילים מבלבלות כמו slip/sleep, pull/pool. אם תלמדו להבחין בהבדלים בין המילים וההגייה שלהן, יהיה לכם קל יותר לבטא אותן נכון. 

נוסף על כך, חשוב שתגוונו בין מקורות ההאזנה שלכם כדי שתחשפו לכמה שיותר מילים ואנשים שונים שמדברים באנגלית וחשוב שתשימו לב האם הם מדברים בדיאלקט שאתם רוצים ללמוד כמו שהזכרתי קודם.

הנה דוגמא לכמה מקורות טובים:

 • האזנה לאנגלית בעזרת סרטים וסדרות. כתבתי מדריך מפורט איך לעשות את זה נכון.
 • האזנה לאנגלית בעזרת ספרים מוקלטים. מומלץ מאוד לעשות את זה עם אאודיבול.
 • האזנה לאנגלית בעזרת ערוצי יוטיוב ללימוד אנגלית, והנה 5 ערוצים מומלצים שכתבתי עליהם.
 • אפליקציות האזנה לשיפור המבטא באנגלית. הנה אפליקציה מעולה לאנגלית אמריקאית, והנה אפליקציה טובה לאנגלית בריטית.
 • פודקסטים, הרצאות באנגלית, חדשות, תכניות ריאליטי באנגלית וכל מקור אחר שעולה לכם לראש.

אם תעשו את כל אלה, כלומר תקשיבו לאנגלית בצורה נכונה וחכמה שמכוונת ללמידת ההגייה של השפה ותגוונו כמה שיותר בין מקורות השמע שלכם, אתם כבר תראו שיפור במבטא באנגלית.

תקצינו את המבטא שלכם כשאתם עובדים עליו

עוד טיפ מצוין שעזר לי בטירוף כשעבדתי על לשפר את המבטא שלי באנגלית זה לנסות להקצין אותו כמה שיותר.

הכוונה בזה היא פשוט להקצין כל צליל חדש שאתם לומדים, ובאופן כללי להבליט כמה שיותר כל הגייה חדשה שאני לומד וכל צליל חדש שאני מוציא באנגלית.

כמובן שאין צורך לעשות את זה מול אנשים, אבל כשאתם מתרגלים לבד עם עצמכם זה יכול לעזור.

הסיבה שזה עוזר היא מאחר וככה אתם “מעבידים” את שרירי הפנים שלכם וגורמים להם להתמקם בצורה הנכונה כדי לבטא את הצלילים הנכונים באנגלית.

לכן, זה יכול לזרז תהליכים ולהרגיל אתכם לדבר עם מבטא אמריקאי או בריטי מהר יותר. אם אתם רוצים לראות בדיוק למה הכוונה בלהקצין את הצלילים שאתם אומרים, אז הנה סרטון שמדגים את זה.

תתרגלו בלי סוף ותקליטו את עצמכם כמה שיותר

כמו בכל דבר, גם כאן המפתח הוא כמובן תרגול. אתם יכולים לקרוא את כל מה שכתבתי כאן ולהעשיר את הידע שלכם איך לשפר את המבטא באנגלית, אבל אם לא תיישמו את זה, לא תראו תוצאות.

ולכן, הדרך הכי טובה לשפר את המבטא שלכם היא פשוט לתרגל את זה כמה שיותר.

תוכלו לתרגל לבד עם עצמכם, או בעזרת תכנית עבודה מסודרת כמו שאסביר בהמשך, אבל אחד הדברים שאני הכי ממליץ עליהם לעשות זה להקליט את עצמכם ולשמוע לאחר מכן איך אתם נשמעים.

אתם תופתעו לגלות שהרבה פעמים אתם תחשבו שאתם נשמעים טוב ושהמבטא שלכם כבר דומה למקור, אבל ברגע שתקשיבו להקלטה שלכם אתם לא תזהו את עצמכם ותבינו שאתם עדיין רחוקים משם שנות אור.

אתם תוכלו גם להשוות את איך שאתם נשמעים, להקלטה או לסרטון של אדם אחר שדובר באנגלית במבטא שאתם רוצים ללמוד. לאחר מכן, אם תראו הבדלים, תנסו להקליט את עצמכם שוב ולחזור על אותם המשפטים עד שתשמעו כמה שיותר דומים למקור.

החזרה הזאת והתיקונים שתעשו לעצמכם כל הזמן זאת דרך מצוינת לשפר את המבטא שלכם וללמוד את כל הדקויות הקטנות שצריך לשים אליהן לב.

תחלקו מילים קשות להברות בודדות

כל מילה בשפה באנגלית, מורכבת מהברות שבדרך כלל נובעות מאותיות ניקוד. לכן, אם יש מילים קשות במיוחד שאתם לא מצליחים לבטא כמו שצריך ובכלל אם אתם מתקשים להתבטא באנגלית, נסו לחלק את המילים להברות.

למשל, בואו ניקח את המילה Particular שמורכבת מ-4 הברות. ולכן, ניתן לחלק אותה בצורה הבאה: Par-tic-u-lar.

נסו להגיד כל הברה בנפרד, ולאחר מכן להגיד את כל ההברות ביחד, אבל כשאתם נותנים דגש לכל הברה. אתם תשימו לב שלחלק ממכם יהיה הרבה יותר קל לבטא ככה את המילה וגם שתשמעו ברור יותר באותו הזמן.  

למדתם מילה חדשה? לכו ישר לשמוע איך אומרים אותה נכון

במידה ונחשפתם למילה חדשה בספר, פוסט או מאמר, חשוב מאוד לא רק לראות את התרגום שלה בעברית, אלא גם לשמוע במילון איך הוגים אותה נכון.

זה תהליך שלוקח בדיוק כמה שניות, וזה יכול לחסוך לכם המון טעויות בהמשך. בנוסף, מומלץ לרשום את המילה בקובץ מעקב מיוחד שתכינו למילים חדשות, אבל זה נושא לפוסט אחר.

תתרגלו להדגיש את החלקים החשובים בכל במילה

זוכרים שדיברנו קודם על הברות? אז באנגלית, כמעט בכל מילה יש תמיד הברה אחת שהיא ההברה הדומיננטית במילה ושאותה צריך להדגיש.

ואם תדגישו הברה אחרת, לעיתים זאת כבר תהיה מילה עם משמעות אחרת לחלוטין או שלעיתים פשוט לא יבינו אתכם ואת מה שאתם אומרים. דוגמא טובה לזה היא המילה Present.

אם תדגישו את ההברה הראשונה במילה, ככה: Present, אתם מתכוונים ככל הנראה למילה “מתנה”. אבל אם תדגישו את ההברה השנייה במילה, ככה: Present אתם ככל הנראה מתכוונים למילה “נוכח”.

אפשר לקחת גם דוגמא קצת פחות נפוצה, כמו Contest (תחרות) אל מול Contest(להתנגד, או בהקשר אחר להתחרות).

באופן כללי, יש ממש חוקים שמסבירים איזה הברה צריך להדגיש מתי, אבל לדעתי במקום להתעמק בחוקים הללו מה שצריך לעשות זה פשוט להקשיב לאנגלית כמה שיותר, לשים לב לפרט הזה ולתרגל את זה בעצמכם כמה שיותר.

כל עוד תזכרו לשים לזה לב, אתם תראו שזה יבוא לכם באופן טבעי.

תקשיבו להקלטות, סרטונים וקבצי אאודיו שמתמקדים בשיפור ההגייה באנגלית

יש היום המון סרטונים והקלטות באינטרנט שמתמקדים בשיפור המבטא שלכם באנגלית ובשיפור ההגייה שלכם.

לכן, מעבר לטיפ הקודם שבו אמרתי בלי קשר שאתם צריכים להקשיב כמה שיותר לשפה האנגלית, כדאי גם לשלב את זה עם הקשבה להקלטות ולקטעים שנותנים דגש מיוחד לשיפור המבטא שלכם וההתבטאות שלכם באנגלית.

אם אתם אוהבים ללמוד מיוטיוב, הנה ערוץ מצוין שמתמקד בזה. אבל אם אתם יותר בקטע של הקלטות, הנה מקור מצוין ללמוד ממנו.

תתחילו להשתמש בחיפוש קולי באנגלית

כולנו משתמשים בגוגל היום (הרי ככה כנראה הגעתם אלי). ולמרות שכבר אמרתי בעבר שלדעתי בשביל להשתפר בשפה האנגלית, אתם חייבים להתחיל להתרגל לחפש בגוגל באנגלית, מעולם לא התייחסתי לחיפוש קולי.

אז אם אתם רוצים לשפר את ההגייה שלכם באנגלית, דרך נחמדה לעשות את זה בלי להרגיש שאתם עובדים על זה קשה מידי, היא פשוט להתחיל להתרגל לעבור לחיפוש קולי בגוגל באנגלית.

בדרך הזאת, כל פעם שתרצו לחפש מידע חדש, תצטרכו לנסח את השאלה שלכם או המשפט שלכם לגוגל באנגלית. ואם הוא לא יזהה מילה או שתיים שאמרתם, אתם תדעו שאתם לא הגיתם אותן נכון ושאתם צריכים לנסות שוב וככה בעצם גם להשתפר!

דברו חזק ואל תפחדו

אמנם בתור ישראלים אנחנו כבר ידועים בתור עם קולני שמדבר חזק, אבל עדיין הרבה אנשים שלא בטוחים מספיק באנגלית שלהם נוטים לדבר חלש.

זה קורה ככל הנראה בגלל חוסר ביטחון בשפה ומתוך הפחד שלא יבינו אותם או שהם יגידו משהו לא נכון. אבל, אני חייב להגיד לכם שזה הרגל לא טוב שרק יקשה על הסביבה להבין אתכם טוב יותר ויבליט את העובדה שאתם לא בטוחים בעצמכם.

לכן קחו אוויר, ותגבירו את הקול שלכם כשאתם מדברים באנגלית. זה רק יעזור לאחרים להבין אתכם טוב יותר ובטווח הארוך זה יעלה את הביטחון שלכם.

תכירו ותיישמו עקרונות מפתח במבטא האמריקאי או הבריטי

לכל מבטא באנגלית, יש מעין “חוקים” לא פורמליים משלו. לכן, להכיר כמה שיותר חוקים כאלה וליישם אותם בדיבור שלכם ישפר משמעותית את איך שאתם נשמעים באנגלית.

ובניגוד לדקדוק באנגלית, אלה דברים מאוד ברורים ובולטים שקל יותר ליישם ולשים לב אליהם ברגע שמכירים אותם.

דוגמא לעקרון כזה זאת המילה The:

לפני אות ניקוד, אמריקאים נוטים להגות את המילה ככה: Thi. למשל, Thi apple ולא The apple. בעוד שלפני אות רגילה, זה יהיה ה-The הרגיל. למשל, The teacher ולא Thi teacher.

זה אולי נשמע כמו משהו מינורי, אבל אמריקאים ישימו לב לדברים האלה ויבינו שאנגלית היא לא שפת האם שלכם אם לא תדברו לפי הכלל הזה.

זה כמובן רק עקרון אחד קטן ויש עוד המון כאלה ולהסביר כאן על כולם יאריך מאוד את הפוסט הזה אבל שווה לשים לזה לב.

תוכלו לחקור על חוקים נוספים כמו אלה באינטרנט, אבל למי שבאמת רציני אני מציע להצטרף לתוכנית הזאת שמכסה המון חוקים כאלה ושאסביר עליה יותר לעומק ממש עכשיו.

תעבדו עם תכנית עבודה מסודרת (רק ככה אני באמת ראיתי תוצאות)

הבעיה העיקרית בשיפור המבטא באנגלית זה לא שחסר ידע ושיטות איך לעשות את זה, אלא זאת העובדה שזה מאוד קשה וזה דורש המון זמן, עבודה והתמדה.

לכן, רוב האנשים שינסו לעשות את זה לבד, על ידי חיפוש מידע באינטרנט ולמידה עצמית פשוט לא יצליחו.

זה לא שהם לא יצליחו כי הם לא טובים מספיק, אלא פשוט כי שיפור המבטא שלכם זאת משימה שבאמת דורשת מחויבות והתמדה. ואפילו בתור מישהו שהיה לו מאוד חשוב לשפר את המבטא שלו (בשביל עבודת מכירות שעבדתי בה מול אמריקאיים), אני יכול להגיד שכשניסיתי לבד, לא ראיתי כל כך תוצאות מהותיות.

ולכן, הדבר שהכי עזר לי, היה להצטרף לתוכנית Pronunciation pro

התוכנית הזאת נוצרה במיוחד בשביל לעזור לכם לשפר את המבטא שלכם באנגלית והיא מכסה פשוט את כל מה שאתם צריכים לדעת על זה.

החל מלמידת מקצב השפה, צלילי השפה, הגייה נכונה של מילים, חוקים חשובים נוספים במבטא האמריקאי ועוד. ויתר על כן, אתם תקבלו תכנית עבודה מסודרת ותרגילים שעליכם לתרגל בכל שבוע בבית.

העובדה שתהיה לכם תכנית עבודה מסודרת שתוכלו לפעול לפיה ושתהיו מחויבים לעשות אותה, זה מה שיעשה את ההבדל ויביא לכם תוצאות כמו שזה הביא לי.

אני לא אגיד שאני נשמע בדיוק כמו מישהו אמריקאי אחד לאחד אחרי התוכנית הזאת(כי פשוט לא כוונתי לשם), אבל כן היה לי שיפור משמעותי במבטא שלי וזה התבטא בזה שהפסיקו לשאול אותי מאיפה אני במקור, וכי המכירות שלי בעבודה עלו משמעותית.

גם המחיר של התוכנית הזאת הוא מצחיק ביחס לקורסים כאלה ואחרים שרצים ברשת לשיפור המבטא. המחיר לתוכנית הבסיסית הוא כ-20$(70 שקלים בערך) לחודש, ואם משלמים לשנה מראש זה יוצא אפילו פחות(כ-60 שקלים בחודש).

ביננו, אתם משלמים על נטפליקס כמעט את אותו הדבר בחודש והערך שזה ייתן לכם ביחס לנטפליקס ולביטחון העצמי שלכם כשאתם מדברים באנגלית הוא עצום.

לכן, למי שבאמת רציני לגבי שיפור המבטא שלו באנגלית, אני ממליץ מאוד להירשם לתוכנית הזאת ולפחות לנסות.

אתם גם תקבלו שבוע ראשון חינמי לחלוטין, וגם תוכלו לקבל כמה שיעורי ניסיון לפני שתתחייבו. וחוץ מזה, בתוכנית החודשית תמיד אפשר לבטל אם תרגישו שהגעתם לרמה שאתם רוצים להגיע אליה, ממש כמו שאני עשיתי.

תמצאו דרך לקבל משוב על המבטא שלכם

עוד דבר חשוב מאוד שיכול לעזור לכם, זה למצוא מישהו שאנגלית היא שפת האם שלו, ולקבל ממנו משוב לגבי המבטא שלכם. בעזרתו, תוכלו לדעת האם אתם משתפרים או לא, ותוכלו לדעת על מה שאתם צריכים לשים דגש יותר כדי להשתפר ולהישמע כמו אמריקאים.

אני אישית מכיר הרבה אנשים שאנגלית היא שפת האם שלהם ולכן לי מעולם לא הייתה בעיה למצוא מישהו שייתן לי משוב על המבטא שלי, אבל אם לכם אין מישהו כזה, אז בתוכנית שהזכרתי קודם יש אפשרות להירשם למסלול מתקדם יותר, שכולל גם משוב על העבודה שלכם.

במסלול הזה, תוכלו לשלוח להם הקלטות שלכם מדברים, ותקבלו משוב בדיוק איזה חלקים עליכם לשפר במבטא שלכם ועל מה כדאי לכם לשים דגש.

דברים נוספים

יש עוד המון דברים נוספים שאפשר לדבר עליהם כשזה נוגע לשיפור המבטא וההגייה שלכם באנגלית, אבל הפוסט הזה כבר יצא ארוך יותר ממה שציפיתי שהוא יהיה ולכן אזכיר אותם בשתי מילים:

 • טונציה – לכל שפה, יש טונציה משלה, וזה גם משהו שמסבירים בתוכנית שהזכרתי קודם. אבל גם אם אתם מעדיפים ללמוד לבד, פשוט תחפשו על זה קצת מידע באינטרנט.
 • חיבור משפטים נכון – אמריקאים נוטים לחבר באנגלית בין מילים ומשפטים. זה גורם לדיבור שלהם להיות זורם ולפעמים מקשה עלינו להבין מה הם אומרים. ולכן, זה גם משהו שכדאי לשים לב אליו ולתרגל אותו.
 • מקצב השפה – כל שפה היא כמו מוזיקה ויש לה מקצב משלה. דיברתי על זה קצת קודם, כשהסברתי שצריך להדגיש בכל מילה את החלק שלה. אבל זה נכון גם לגבי משפטים שלמים שבהם מדגישים מילים מסוימות יותר ואחרות פחות. לכן, שימו לב לזה גם ותחקרו קצת גם על זה.

סיכום

שיפור המבטא באנגלית זה מסע שלם והדרך להגיע למבטא אמריקאי מושלם היא ארוכה. אבל עם מספיק נכונות, התמדה, ועבודה בשיטות חכמות ויעילות כמו שהזכרתי בפוסט הזה, אפשר להגיע לתוצאות יפות מאוד.

מקווה מאוד שנהניתם מהקריאה ואני מאחל לכם הצלחה בשיפור המבטא שלכם באנגלית!

2 מחשבות על “מבטא באנגלית – המדריך המלא לשיפור המבטא באנגלית”

 1. וואו תודה רבה על ההשקעהה בכתיבת עמוד זה!!!
  עזר לי מאדדדדדדדדדד!!!!

  נחכה לתוצאות עוד כמה זמן… חח
  תודה רבה!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *