5 תוכנות ללימוד אנגלית שכל אחד צריך להכיר

למרות שכבר עשיתי פוסט אחד באתר שמדבר על אפליקציות ללימוד אנגלית, החלטתי לעשות פוסט נוסף שמתמקד יותר בתוכנות ללימוד אנגלית, שבהן משתמשים בעיקר במחשב.

כשאנחנו באים לדבר על תוכנות ללימוד אנגלית, הכוונה היא כמובן לא לתכנות שצריך להוריד פיזית למחשב.

השיטה הזאת כבר קצת מיושנת והיום כל ה”תכנות” האלה נמצאות פשוט באתר כלשהו שאליו אתם מתחברים ומתחילים ללמוד דרכו אנגלית ישירות! בשיטה הזאת לא צריך ללמוד מהמחשב הספציפי שלכם, וכל מחשב יכול לעבוד שזה ייתרון משמעותי.

תוכנות ללימוד אנגלית – איך זה יעזור לכם?

מה שטוב בתוכנות ללימוד אנגלית זה שאתם מרגישים ככה שאתם לא לבד. אתם מרגישים שבכל רגע נתון יש אתכם מישהו שמלווה אתכם. יש לכם סדר, מסגרת ותוכנית עבודה מסודרת בכל שלב בתהליך הלמידה שלכם.

בנוסף, כשאתם נרשמים לתכנה כזאת, אתם גם מתחייבים ללימודי האנגלית הללו מבחינה כספית וזה עוזר להתמדה. אם כי לא מדובר בסכומים מופרזים וגדולים מאוד כמו בקורסים ללימוד אנגלית, ולכן יותר אנשים יכולים להרשות את זה לעצמם.

כלומר, אתם מקבלים מצב מאוזן שבו כן יש מחויבות כלכלית מהצד שלכם, מה שמדרבן אתכם להמשיך ללמוד, אבל לא מדובר בסכומי עתק שכואבים בכיס ?

תוכנות ללימוד אנגלית – 5 התוכנות הטובות ביותר שמצאתי

לאחר בדיקה של המון תוכנות שונות ומגוונות, הנה 5 התוכנות המועדפות עלי שמצאתי שהיה לי הכי טוב לעבוד איתן. לכל תוכנה אכתוב מה היו הדברים שאהבתי בה, ומה היו הדברים שפחות אהבתי ככה שאני מקווה שזה יעזור לכם להחליט באיזה תכנה לבחור.

בנוסף, לכל תכנה יש גרסת ניסיון חינמית של כמה שיעורים בסיסיים ככה שזה גם יעזור לכם להתרשם מהתכנות השונות ולבחון מה מתאים לכם.

רוסטה סטון

את רוסטה סטון כבר ציינתי כמה וכמה פעמים באתר הזה כי באמת מדובר בתכנה ואפליקציה מצוינת ללימוד אנגלית. הם אמנם לא מאוד זולים, אבל יש הצדקה לזה כי הם מאוד יסודיים ועושים עבודה טובה.

בגלל שכבר פירטתי עליהם בעבר, לא אכתוב כאן הכול שוב. לכן אם תרצו לקרוא עוד על התכנה הזאת, תיכנסו לכאן.  

Rocket Languages

לינק לדמו חינמי

התכנה הזאת מתמקדת בעיקר בשיפור האנגלית המדוברת שלכם, כלומר בשיפור כישורי הדיבור שלכם בשפה ושיפור יכולות השמיעה וההבנה של אנגלית. לכן, תתאים בעיקר למי שרוצה לשפר את האספקטים האלה.

הלימוד שלהם נעשה בעזרת המון שיעורים אינטראקטיביים שונים, שכוללים שימוש בכרטיסיות, המון שיחות מוקלטות שאפשר להאזין להן, וגם שיחות שאפשר לקחת חלק בהן. כלומר, לבחור צד בשיחה ולדבר.

יש להם בנוסף גם תכנה מיוחדת לזיהוי קול וצורת הדיבור שבעזרתה תוכלו ללמוד להתבטא בצורה הנכונה כמו דובר מקומי.

יתרונות:

 • השיעורים אינטראקטיביים ואתם מאוד פעילים בהם.
 • יש גם אפליקציה בנוסף לאפשרות ללמוד מהמחשב.
 • קיימת אפשרות למדוד את ההתקדמות שלכם בכל שלב ולראות מה עשיתם עד עכשיו ובמה אתם טובים פחות.
 • יש גם דגש על לימוד התרבות שבאה ביחד עם השפה האנגלית. בעיני, בשביל להפוך לדובר טוב זה חיוני ממש כמו שכבר הסברתי בפוסט הזה.
 • המחיר הוגן מאוד לדעתי ומדובר בתשלום חד פעמי ולא מנוי שזה נדיר מאוד היום.

חסרונות:

 • בתכנה הזאת לא מתמקדים בכתיבה וקריאה, אלא רק בהאזנה ודיבור.
 • לדעתי לא מגיעים לרמה מספיק גבוהה. לכן למי שברמה בינונית ומעלה השיעורים עלולים להיות לו קלים מידי.
 • התכנה לזיהוי קולי טובה, אבל ראיתי טובות ממנה.

למי התכנה מתאימה

קודם כל למי שרוצה להתמקד בעיקר בשיפור הדיבור והשמיעה של השפה האנגלית. בנוסף, למי שרמת האנגלית שלו יחסית נמוכה או בינונית ולא רמה גבוהה מידי. וגם למי שמעדיף תשלום חד פעמי במקום תשלום מנוי קבוע.

Transparent Language

לינק לדמו חינמי

מדובר בתכנה מקצועית שמשתמשים בה אנשי מקצוע אפילו כמו סוכנים פדרליים בארצות הברית כדי ללמוד שפות שונות ומגוונות. התכנה שלהם כוללת מגוון רחב של פיצ’רים שונים שמשלבים את כל האספקטים השונים שיש בלימוד שפה חדשה. (כתיבה, קריאה, דיבור, אוצר מילים, האזנה)

גם להם יש תכנה מיוחדת לזיהוי קול שזה כלי הכרחי לשיפור הדיבור באנגלית. תכונה נוספת מעניינת מאוד בתכנה הזאת היא שאתם יכולים לבחור מה יהיה קצב הלימוד שלכם. כלומר, לאחר בדיקה תיקבע הרמה ההתחלתית שלכם, ואתם תוכלו לבחור באיזה קצב אתם רוצים להתקדם ובהתאם לזה תקבלו תרגילים שיעלו ברמה לפי הקצב שתגדירו.

יתרונות:

 • יש התמקדות בכל האספקטים של השפה. כלומר יש תרגילי כתיבה, קריאה, האזנה, דיבור ולמידת אוצר מילים.
 • אתם יכולים לשלוט בקצב הלימוד שלכם של השפה. בנוסף ניתן למדוד התקדמות ולשמור תוצאות של דברים שכבר עשיתם.
 • תכנת הזיהוי הקולי שלהם טובה, וזה יתרון חשוב מאוד.
 • יש מגוון רחב מאוד של תרגילים שונים ודרכי למידה שונות.

חסרונות:

 • הייתי אומר שהם די יקרים ביחס לאפשרויות אחרות. אבל מצד שני, זה כי הם מציעים הרבה דברים ופיצ’רים שונים.
 • תרגילי האיות והכתיבה טובים, אבל יש מקומות שבהם עושים עבודה טובה יותר לדעתי בחלק הזה.
 • למרות שהעיצוב טוב, זה יכול להיות קצת מבלבל בהתחלה לנווט בתכנה כי יש להם הרבה פיצ’רים שונים.

למי התכנה מתאימה

למי שרוצה למידה מקיפה של השפה האנגלית בכל האספקטים השונים שלה: כתיבה, קריאה, שמיעה, דיבור ואוצר מילים. מבחינת רמת האנגלית שצריך, כנראה שהיא תתאים כמעט לכל רמה בגלל המגוון הרחב של התרגילים שיש באתר ובגלל האפשרות לבחור לשנות את קצב הלימוד. בנוסף מתאים לכאלה שמוכנים להשקיע קצת מבחינה כספית בלמידה שלהם. (זה עדיין משמעותית יותר זול מקורס, אבל יותר יקר מתוכנות אחרות.)

Complete English Web Suite

לינק לגרסה חינמית

בניגוד להרבה תוכנות אחרות שמתמקדות בעיקר בשיפור יכולות הדיבור והשמיעה של השפה האנגלית, התכנה הזאת מתמקדת בעיקר בשיפור הקריאה, הכתיבה, הדקדוק שלכם ואוצר המילים שלכם.

גם ה”תכנה” הזאת היא בעצם אתר שלא צריך בכלל להוריד. יש בו הרבה תוכן חינמי לא רע, ויש גם גרסה הרבה יותר רחבה בתשלום עם הרבה פיצ’רים טובים נוספים.

מה שאהבתי מאוד זה שהם לא רק מלמדים חוקים יבשים של דקדוק, אלא מלמדים אתכם גם עקרונות חשובים בכתיבה באופן כללי. נוסף על כך, הצורה שבה בנויים חלק מהתרגילים בכתיבה מלמדים אתכם גם לחשוב בשפה האנגלית. כי לפני כתיבת הפסקה או הקטע באנגלית בהתחלה עליכם לחשוב על הנושא הכללי ועל הנקודות שאותן תכתבו בפסקה שלכם (ולכתוב אותן כמובן).

בתור מישהו שכותב בעצמו, אני חושב שתכנון הכתיבה והחשיבה על מה לכתוב זה תהליך חשוב לא פחות מחוקי השפה והכתיבה עצמה. ובשביל באמת ללמוד לכתוב טוב בשפה חדשה, כדאי מאוד ללמוד לחשוב באותה השפה. לכן אני חושב שזה טוב ש – Complete English Web Suite עושים תרגילים מהסוג הזה.

גם בחלק של שיפור הקריאה העבודה שלכם תהיה אקטיבית. כלומר, בסוף כל קטע תקבלו עליו שאלות, אבל לא בהכרח בצורה שאתם רגילים אליה.

חלק מהשאלות יהיו כמו באנסינים בבתי הספר, אבל חלק יהיו בסגנון של “איזה מילה הכי מתאימה במקום המילה הנוכחית במשפט הזה בקטע שקראתם?” או “איזה משפט מתאים להכניס לקטע מבין הבאים?” שאלות מהסוג הזה מעודדות אתכם לחשוב באנגלית, ולהבין איזה מילים הכי מתאימות במקרים ובשימושים מסוימים.

ככה, תרגילי הקריאה שלהם עוזרים בצורה טובה מאוד בעקיפין גם לשיפור הכתיבה שלכם בשפה האנגלית.

יתרונות:

 • גישה ישירה באתר האינטרנט להרבה תכנים חינמיים ולא רק בתשלום.
 • השאלות והצורה שבה התוכנית בנויה מלמדת אתכם לחשוב באנגלית ו”להרגיש” את השפה במקום רק לשנן חוקי דקדוק.
 • מגוון רחב של שיעורים בנושאים שונים, ככה שתוכלו להתנסות בכתיבה וקריאה במגוון רחב של נושאים וככה גם להעשיר את אוצר המילים שלכם בכל מיני תחומים שונים באנגלית.
 • בגרסה בתשלום יש מעקב כמובן אחרי קצב ההתקדמות שלכם והמקומות שבהם הצלחתם יותר או פחות ככה שתדעו במה להתמקד יותר.

חסרונות:

 • אין התמקדות בדיבור ושמיעה של אנגלית, אלא רק בקריאה, כתיבה ואוצר מילים. ולכן זה מתאים יותר לתלמידים, סטודנטים או אנשים אחרים שרוצים לשפר את הכתיבה שלהם באנגלית.
 • אין תמיכה בשפה העברית. כלומר, השאלות וההוראות בתכנה באנגלית ולכן למי שאין בכלל בסיס בשפה, זה יכול להוות בעיה.
 • לא שזה מאוד קריטי, אבל הייתי שמח לעיצוב טיפה יותר מודרני וגרפי.

למי התכנה מתאימה

כמובן שלמי שמעוניין להתמקד בעיקר בשיפור הכתיבה, הקריאה ואוצר המילים שלו. התכנה גם מתאימה לתלמידי תיכון וחטיבה שרוצים מקום לתרגל בו כתיבה בחינם כי יש שם גם יחסית לא מעט תכנים חינמיים. בנוסף התכנה מתאימה למי שרוצה ללמוד לחשוב קצת באנגלית וככה להרגיש את השפה הזאת טוב יותר. יתר על כן, כדאי שתהיה לכם לפחות אנגלית ברמה בסיסית כדי שתוכלו כמובן להתמודד עם המשימות והשאלות שכתובות בשפה האנגלית. (למרות שאפשר להסתדר ולתרגם מילים שלא מבינים דרך מילון במחשב.)

Italki

בדיוק כמו רוזטה סטון, גם על Italki כבר דיברתי בעבר ולכן לא אפרט עליהם כאן שוב לעומק. אבל באופן כללי, מדובר באפליקציה ופלטפורמה גם במחשב שמחברת בין מורים מקצועיים לאנגלית בכל מיני תחומים שונים לבין תלמידים.

מה שאני אוהב בפלטפורמה זאת העובדה שהיא בנויה טוב ושקל יחסית לחפש בה מורים לפי פילטרים שונים ולפי הדברים שאתם רוצים שהם ילמדו. ובנוסף, אם מחפשים טוב אז יש שם מורים טובים ומקצועיים במחירים יחסית טובים, שזה גם כן שילוב חשוב. למידע מפורט יותר על הפלטפורמה שכתבתי בעבר לחצו כאן ותרדו עד לסוף הפוסט.

תכנות ואפליקציות נוספות ללימוד אנגלית

בפוסט הזה עברנו רק על 5 תוכנות מומלצות ללימוד אנגלית, אבל בפועל יש הרבה יותר ויכול להיות שיש אפשרויות אחרות שיתאימו לכם יותר. לכן אני מציע שתקראו גם את הפוסט הזה, שבו אני מדבר על 10 אפליקציות מעולות ללימוד אנגלית שאולי חלק מהן יכולות להתאים לכם.

בנוסף, כאן תוכלו למצוא עוד המון פוסטים שונים שבהם אני מסביר באופן כללי על שיטות אחרות ללימוד אנגלית מעבר לאפליקציות ותוכנות ללימוד אנגלית.

עכשיו רק נשאר לכם לבחור בתוכנה או אפליקציה שמתאימה לכם, ולהתחיל ללמוד ולשפר את האנגלית!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *