איך ללמוד אנגלית לבד בבית – כל השיטות שבאמת עובדות

אם הגעתם לעמוד הזה, כנראה שאתם מחפשים דרך איך ללמוד אנגלית לבד בבית בלי כל מיני קורסים באנגלית באלפי שקלים.

אז קודם כל, חשוב לי שתדעו שזה לגמרי אפשרי ושאני הצלחתי להגיע לרמה גבוהה מאוד באנגלית בלי להוציא אלפי שקלים על קורסים ותוכניות לימוד מסודרות באנגלית.

עם זאת, אני כן יצאתי מהבית ופעלתי בעוד דרכים אחרות כדי לשפר את האנגלית שלי שעליהן אני מסביר בפוסט הזה.(בקרוב)

אבל כאן, אנחנו נתמקד בלימוד אנגלית לבד בבית ומיד אסביר לכם איך לעשות את זה נכון כדי באמת לראות תוצאות.

למי מתאים ללמוד אנגלית לבד בבית ולמי פחות

לפני שנדבר על איך ללמוד אנגלית לבד בבית, חשוב שנבין למי זה בכלל מתאים ולמי זה לא מתאים. אז באופן עקרוני, ללמוד אנגלית לבד מהבית, מתאים לכולם, אם כי יש אנשים שזה לא יספיק להם והם יצטרכו לימודים יותר פורמאליים.

בשביל ללמוד אנגלית לבד בבית, עליכם להיות:

 • אנשים ממושמעים בטירוף שמסוגלים להיצמד לתוכנית שבניתם לעצמכם.
 • אנשים ששולטים סביר במחשב ובטכנולוגיה.
 • אתם צריכים מקום מספיק מבודד בבית שבו לא יהיו לכם הסחות דעת כשאתם לומדים.
 • אתם צריכים להיות אמיתיים עם עצמכם ולמדוד את ההצלחה שלכם בכנות.
 • בשביל תוצאות מרביות, לא צריכה להיות לכם בעיה לארח בבית, או להכיר אנשים חדשים דרך אפליקציות ללימוד אנגלית.

אלה הם הדברים העיקריים והתכונות העיקריות שצריכות להיות לכם כדי למקסם את התוצאות שלכם מלימודי האנגלית שלכם לבד בבית. כל אלה לא מחייבים, אבל עדיף מאוד להיות עם כל הקריטריונים האלה.

ואחרי שעברנו על הדברים והתכונות העיקריות שצריכות להיות לכם בשביל להצליח ללמוד אנגלית לבד בבית, בואו נמשיך ונראה איך עושים את זה נכון.

תעבדו עם מסגרת

הדבר הכי חשוב שאתם צריכים לזכור כשאתם לומדים אנגלית לבד בבית, זה שאתם המורים העיקריים של עצמכם ואתם אלה שצריכים להגדיר לעצמכם מסגרת.

אם לא תעבדו עם תכנית עבודה מסודרת, לא תציבו לעצמכם מטרות ולא תעבדו עם לוח זמנים מסודר, יהיה לכם קשה מאוד להתמיד ולראות תוצאות בזמן סביר.

זאת גם הסיבה העיקרית שאנשים מתקשים ללמוד אנגלית לבד מהבית ומעדיפים ללמוד בעזרת קורס, או פעילות בחוץ. כי כשאנחנו לבד בבית, אנחנו לא חלק משום מסגרת ואין לנו התחייבות למורה או לקבוצה של אנשים. לכן חשוב שניצור לעצמנו מסגרת בעזרת כמה צעדים פשוטים:

 1. תציבו לעצמכם מטרות ויעדים הגיוניים. למשל, ללמוד 5 מילים חדשות ביום או לסיים ספר באנגלית בכמות זמן הגיונית ולא ביום.
 2. תחסמו לעצמכם משבצות זמן מראש בכל שבוע שבהם הזמן יוקדש אך ורק ללימוד אנגלית. ככה, תצרו לעצמכם מחויבות ותדעו שזה זמן שחייב להיות מוקדש ללימוד אנגלית.
 3. תשלבו אנגלית בחיים שלכם כמה שיותר בלי שום קשר לשעות שאותן תקדישו במיוחד ללימוד אנגלית (עוד על זה בהמשך).
 4. תעשו לעצמכם משוב- תראו מה המצב שלכם, איפה אתם חלשים ואיפה אתם חזקים ובהתאם לזה תדעו במה להתמקד יותר ובמה פחות. ותזכרו להיות אמיתיים עם עצמכם.
 5. תמשיכו לקרוא את הפוסט הזה כדי לקבל טיפים נוספים איך ללמוד אנגלית לבד בבית ?

תבררו איך קל לכם יותר ללמוד (האזנה או ראייה)

כשאתם לומדים אנגלית או כל דבר בעצם לבד מהבית, חשוב שתבינו מה היא שיטת הלמידה שעובדת הכי טוב בשבילכם.

מאחר ולא יהיה מדריך או מורה שיוכל לעשות את זה בשבילכם, חשוב שתשימו לב מה עובד לכם יותר ומה עובד לכם פחות.

אתם צריכים לראות האם יותר קל לכם ללמוד בעזרת שמיעה, עשייה וכתיבה, דיבור, או בעזרת עצמים ויזואליים וראיה.

בעיקרון, חשוב לפעול בכל רבדי הלמידה ביחד כדי ללמוד את כל האספקטים של השפה, אבל כדאי לשים יותר דגש על מה שעובד לכם הכי טוב.

כבר פירטתי בפוסט אחר על איך לעשות את זה נכון כדי ללמוד אנגלית כמה שיותר מהר. הפוסט מפורט וכולל עוד כמה טיפים שיזרזו את קצב הלימוד שלכם באנגלית ולכן שווה להתעכב עליו.

תסכמו מאמרים

הדבר הפרקטי הראשון שתוכלו לעשות כשאתם לומדים אנגלית לבד בבית, זה לקרוא מאמרים באנגלית באינטרנט על נושאים שמעניינים אתכם, ואז לסכם אותם בקצרה באנגלית לבד.

זאת שיטה מעולה ללמוד אנגלית לבד מהבית, להבין את החשיבה באנגלית, ללמוד לנתח מידע באנגלית טוב יותר, וגם ללמוד לכתוב באנגלית טוב יותר.

אם אתם רוצים אפילו תוצאות טובות יותר, תוכלו לשלוח תוכן שאתם כותבים למורה פרטי לאנגלית כדי שייתן לכם משוב ויתקן את מה שכתבתם.

זה יעזור לכם ללמוד מהטעויות שלכם בצורה טובה יותר ולגלות דברים שאתם עלולים לפספס לבד.

ערוצי יוטיוב באנגלית – תלמדו ממי שאתם רוצים לדבר כמוהו

אחד הכלים הכי טובים שבעזרתו תוכלו ללמוד אנגלית בבית באופן עצמאי זה יוטיוב. בין אם סתם תירשמו לערוצים באנגלית על נושאים שאתם אוהבים, או תירשמו ספציפית לערוצים שנועדו ללמד אנגלית, זה פשוט כלי מדהים.

אני אעיד על עצמי, שיוטיוב זה אחד מהדברים העיקריים שפשוט הקפיץ את הרמה של האנגלית שלי ברגע שהתחלתי להשתמש בו נכון.

בפוסט הזה, אני מסביר על 5 ערוצי יוטיוב מצויינים ללימוד אנגלית ואני מסביר איך להשתמש ביוטיוב נכון ללימוד אנגלית.

אני מציע מאוד לקרוא את הפוסט הזה ולשלב את יוטיוב כשאתם לומדים אנגלית בבית לבד.

ספרי האזנה

ספרי האזנה זה כלי פשוט עוצמתי ללימוד אנגלית לבד מהבית שהשתמשתי בו במשך שנים ושאני משתמש בו גם היום.

בעיקרון, התחלתי להשתמש בספרי האזנה פשוט כדי לחסוך לעצמי זמן, ובשביל לתת לעצמי הזדמנות ללמוד על נושאים חדשים ודברים שמעניינים אותי גם בזמן נסיעות כשאני לא יכול לקרוא פיזית.

אבל כתוצאה מכך, יצא שבעצם שיפרתי בטירוף את כישורי ההאזנה שלי באנגלית ולמדתי המון מילים חדשות.

אני ממליץ להשתמש באאודיבול, שזאת האפליקציה של אמזון. יש להם מנוי חודשי במחיר מצחיק שמקנה לכם ספרים שתוכלו להשתמש בהם ואפשר אפילו לקבל ספר בחינם ולנסות את זה כאן לפני שמתחייבים למנוי.

ככה תוכלו להצליח לקרוא (או יותר נכון להאזין) להרבה יותר ספרים שמעניינים אתכם כי התהליך יותר מהיר מקריאה, ותוכלו לשפר את האנגלית שלכם.

לאאודיבול של אמזון יש עוד יתרונות כשאתם לומדים אנגלית, וכתבתי מדריך מפורט עליהם ועל איך כדאי להשתמש באפליקציה שלהם ללימוד אנגלית ממש כאן.(בקרוב)

סדרות באנגלית

מי מאיתנו לא אוהב לראות סדרות בנטפליקס או בכל מקום אחר באנגלית?

היום, כולם רואים סדרות באנגלית, אבל הבעיה היא שהרוב לא יודעים איך להשתמש בהן נכון ובאיזה כלים כדאי להיעזר כדי באמת להפוך את הסדרות לכלי לימודי.

לרוב, מה שקורה זה שאנשים נעזרים בכתוביות בעברית ולא באמת מקשיבים לאנגלית. ככה שהם לא באמת מפיקים שום דבר מהסדרה שהם רואים.

אז אם אתם רוצים להמשיך לראות סדרות אבל גם לקבל מהן תועלת וללמוד בעזרתן אנגלית כמו שצריך, לחצו כאן ותעברו לפוסט אחר שכתבתי על הנושא. הפוסט מסביר איך לעשות את זה נכון ואיך אני הצלחתי לשפר את האנגלית שלי בעזרת סדרות.

תארגנו מפגשים בבית באנגלית

יש לכם במקרה קבוצה של אנשים כמוכם שגם רוצים לשפר את האנגלית שלכם? מצוין!

תתחילו ליזום מפגש חברתי אחת לשבוע, שבועיים או חודש שבו תיפגשו בבית שלכם או בכל מקום אחר ותוכלו לדבר אך ורק באנגלית ולא בשום שפה אחרת.

בהתחלה זה אולי יהיה קצת קשה, אבל אתם תראו שעם הזמן תשתפרו והדברים יתחילו לזרום בקלות. בנוסף, אם יש לכם איזה חבר שהאנגלית שלו טובה או ברמה של שפת אם, תבקשו ממנו להצטרף למפגש החברתי כדי לעזור לכם ולוודא שאתם לא עושים יותר מידי טעויות.

תתחילו להתכתב באנגלית

עוד טיפ מעולה שיעזור לכם בלימוד האנגלית שלכם זה להתחיל להתכתב עם אנשים באנגלית, בוואצאפ או בכל מקום אחר.

זה יכול להיות עם חברים שלכם (אם הם זורמים על זה כמובן), עם משפחה, או עם אנשים אחרים שאתם מכירים מחו”ל.

אני למשל, התכתבתי במשך תקופה ארוכה באנגלית עם אמריקאים שהכרתי בתגלית כששירתי בצבא לפני כמה שנים. זה עזר לי מאוד לחשוב באנגלית, להכיר כל מיני סלנגים ולשפר את הביטחון שלי.

תוכלו גם לחפש אנשים ברשתות החברתיות או באתרים שמיועדים לכך ולהתכתב איתם. עוד מידע על זה בהמשך.

אפליקציות ללימוד אנגלית מהבית

יש היום המון אפליקציות מצוינות ללימוד אנגלית שניתן להיעזר בהן ללימוד עצמי מהבית. חלק מהאפליקציות בחינם וחלק בתשלום.

חלק מתמקדות בלימוד אוצר מילים, חלק בשיפור הדיבור וחלק בשיפור הקריאה. כתבתי פוסט מפורט שמסביר על אפליקציות טובות ללימוד אנגלית כאן.(בקרוב) הסברתי בפוסט מה המהות של כל אפליקציה ומה הדגש שלה אז אני ממליץ לקרוא אותו.

אבל באופן כללי, הנה שתי אפליקציות שאני אוהב במיוחד:

HelloTalk

מדובר באפליקציה מעולה שנועדה להפגיש אתכם עם אנשים אחרים שדוברים את השפה שאתם רוצים לללמוד ושאתם דוברים את השפה שהם רוצים ללמוד. ככה בעצם תוכלו “להתחלף”, וכל אחד יוכל ללמד את השני את השפה שהוא רוצה ללמוד.

Elsa

אם אתם עוד לא מרגישים מספיק בטוחים בלדבר מול אחרים, ואם אתם עדיין לא מצליחים לבטא את עצמכם כמו שצריך באנגלית, האפליקציה הזאת תעזור לכם. זאת אפליקציה שנועדה בעיקרון לשפר את המבטא שלכם באנגלית ואת ההגייה שלכם באופן כללי.

כשתורידו את האפליקציה, אתם תעברו מעין מבדק שינסה לברר איזה צלילים ומילים הכי קשה לכם לבטא נכון, ולאחר מכן אתם תקבלו כל מיני משימות ודברים שונים להגיד בקול כדי לתרגל את ההגייה והדיבור שלכם באנגלית.

זאת לא אפליקציה חינמית לחלוטין כמו הקודמת, אם כי יש תקופת ניסיון וכ-25 שיעורים בחינם שאפשר לנסות. בכל מקרה, לדעתי גם הגרסה בתשלום היא משהו ששווה מאוד לשקול.

תוכנות ואתרי עזר

בדיוק כמו אפליקציות, יש כמה תוכנות עזר שלדעתי כל אחד שרוצה לדעת איך ללמוד אנגלית לבד בבית חייב שיהיו לו. לא אסביר כאן על כולן, כי אפשר לכתוב גם על זה פוסט שלם, אבל הנה שתי התוכנות שאני הכי ממליץ עליהן:

 • Gramarly – תוכנה מצוינת שמתקנת שגיאות דקדוק וטעויות כלליות נוספות בטקסט שלכם בזמן שאתם כותבים באנגלית במחשב או בפלאפון. יש להם גרסה חינמית שאני ממליץ לכולם להוריד, וגם גרסה בתשלום שמתקנת מגוון רחב יותר של טעויות.
 • Rosetta Stone – עוד תוכנה (למרות שיש להם גם אפליקציה) מעולה ללימוד אנגלית. הם מתמקדים בלימוד אוצר מילים ושיפור ההגייה שלכם בעזרת כל מיני סיפורים כיפים שאותם תקראו ופעילויות אחרות שעליכם יהיה לבצע גם כדי לשפר את ההגייה. הייתרון המהותי שלהם זה שהם ותיקים ומקצועיים מאוד וגם העובדה שאיתם תוכלו ללמוד אנגלית לבד בבית בזמן שלכם עם תכנית מסודרת שתבנו. גם השימוש עצמו בתכנה הוא קל מאוד, נוח ואינטואיטיבי. הם לא חינמיים, ויש סיבה לזה כי הם באמת טובים.

תצטרפו לפורומים באנגלית

אם כל מה שאמרתי עד עכשיו לא מספיק לכם, תוכלו גם להצטרף לפורומים באנגלית על כל מיני נושאים שאתם אוהבים.

אם למשל, אתם מוזרים כמוני ואוהבים לדוג, או אם אתם אוהבים כתיבה, אז תצטרפו לפורום שמדבר על זה באנגלית. בפורום כזה גם תוכלו לקרוא באנגלית, וגם להגיב או לשאול שאלות באנגלית. ככה תוכלו גם ללמוד את השפה וגם לקבל עוד מידע על התחביבים שלכם.

לא בכל נושא יהיו פורומים פעילים, אבל ברוב הנושאים תוכלו למצוא משהו מספיק גדול.

תעשו יומן מעקב באנגלית (רק אם אתם רוצים)

אם אתם אוהבים לכתוב, או שאם יש לכם יומן בעברית, תוכלו גם לנהל יומן באנגלית או לפחות מעין חוברת שעוקבת אחרי ההתקדמות שלכם.

לעשות יומן באנגלית זאת דרך פשוט מצוינת להרגיל את המוח שלכם לחשוב באנגלית, מה שגם משפר את יכולות הדיבור שלכם כמו שהסברתי כאן.

בנוסף, זה משהו שישפר את יכולות הכתיבה שלכם באנגלית, וייתן לכם להבין איפה אתם נמצאים ואיך אתם מתקדמים.

קחו בחשבון, שאם אתם לא בקטע של יומן ולא אוהבים לכתוב, זה פחות מומלץ כי זה צריך להיות משהו שכיף לכם לעשות ולא משהו מאולץ.

תלמדו אוצר מילים בצורה נכונה וחכמה

משום מה, הרבה אנשים עדיין לומדים אוצר מילים באנגלית או בכל שפה אחרת בצורה הקלאסית של שינון רשימות.

לדעתי, זאת שיטה שטובה רק אם אתם רוצים להצליח במבחן (כמו פסיכומטרי) ואם לא אכפת לכם האם אתם תזכרו את המילים בטווח הארוך.

לכן אם אתם רוצים ללמוד אוצר מילים לבד מהבית בצורה יעילה וחכמה ולזכור את המילים שלמדתם, כתבתי על זה פוסט ממש כאן שמסביר לכם איך לעשות את זה נכון שלב אחרי שלב.

משחקי וידאו באנגלית

אם אתם בקטע של משחקי מחשב, אז זה פשוט מקום מצוין ללמוד ממנו אנגלית. אני מכיר המון אנשים שלמדו אנגלית בגיל קטן נטו בזכות המחשב.

אז פשוט תלכו על משחקים באנגלית, שמערבים משימות באנגלית ואולי גם אפשרות לתקשר עם אנשים אחרים ולשחק איתם ביחד בקבוצה.

תנסו למצוא שחקנים דוברי אנגלית וזה יעזור לכם בטירוף. כשאתם תהיו חייבים לדבר איתם באנגלית וכשאתם תהיו חייבים להבין מה רשום בכל משימה כדי להצליח במשחק, למידת השפה האנגלית תהפוך לקלה יותר.

הסיבה לכך היא, שכשהמוח מבין שהמידע שאתם קולטים עכשיו הוא שימושי והוא עוזר לכם, הוא מתייחס אליו שונה ולא מסנן אותו כמו מידע אחר שאותו הוא מגדיר בתור מידע לא רלוונטי.

תקשיבו לפודקסטים

זה קצת דומה ליוטיוב ולספרי אאודיו, אבל העיקרון הוא פשוט למצוא פודקסטים באנגלית בנושאים שאתם אוהבים ולהקשיב להם.

זאת הזדמנות מצוינת להעמיק בתחביבים שלכם ולשפר את הידע שלכם בשפה האנגלית.

דברו לעצמכם

הסברתי על זה קצת יותר בפוסט על שיפור הדיבור שלכם באנגלית, אבל אם אתם לומדים אנגלית לבד מהבית, פשוט תדברו לעצמכם.

עדיף לעשות את זה מול המראה באופן מכוון, אבל גם לדבר לעצמכם סתם ולחשוב באנגלית בקול יעזור לכם. זאת דרך טובה לתרגל דיבור, לשפר את ההגיה שלכם ולתרגל מילים חדשות שלמדתם.

תארחו סטודנטים מחול

אחד האתגרים הגדולים בללמוד אנגלית בבית לבד זה שלא תמיד קל למצוא עם מי לדבר. לכן אם האפליקציה שהזכרתי שבה ניתן לדבר עם אחרים באנגלית לא מספיקה לכם, תוכלו להירשם לתוכנית אירוח של סטודנטים מחו”ל. (פשוט תגגלו את זה ותמצאו כמה אפשרויות).

לארח סטודנט מארצות הברית או אנגליה ואפילו ממדינה אחרת שבה דוברים אנגלית לא רע, זאת דרך מצוינת לתקשר עם מישהו נוסף באנגלית ולהיחשף לתרבות של השפה האנגלית. מה שגם יכול לעזור לכם בטווח הרחוק.

תשחקו משחקי קופסה באנגלית

אם אתם אוהבים משחקי קופסא, או אפילו אם אתם מוצאים את עצמכם משחקים בקלפים או במשחק אחר עם הילדים שלכם, תוכלו לעשות את זה באנגלית.

זאת דרך מצוינת לתרגל קצת את האנגלית שלכם, וגם לשפר את האנגלית של הילדים שלכם או של החברים שאיתם אתם משחקים.

תשנו את ההגדרות שלכם לאנגלית

טיפ אחרון שיעזור לכם ללמוד אנגלית לבד מהבית, זה לשנות את ההגדרות במחשב שלכם ובפלאפון שלכם להיות באנגלית.

בהתחלה אולי זה יהיה מרתיע, אבל אתם תראו שעם הזמן זה יהיה פשוט. וחוץ מזה, יש היום הרבה יותר מידע על תקלות ובעיות בפלאפונים באנגלית ולכן הרבה יותר קל לעבוד עם הגדרות באנגלית.

זכרו שלימוד אנגלית לבד מהבית זאת משימה לא קלה בכלל, וזה מצריך המון משמעת עצמית והתמדה. גם אם אתם מתקשים לפעמים ומרגישים תקועים, חשוב שתמשיכו כי בסוף התוצאות מגיעות משום מקום ובלי ששמים לב.

אני מאחל לכם המון הצלחה בתהליך הלמידה שלכם ואם אהבתם את הפוסט הזה, שתפו אותו עם אחרים וקראו פוסטים נוספים באתר!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *